środa, 26 grudnia 2012

Ava Eco Garden z ekstraktem z marchwi 30 +

               Krem skusił mnie swoim certyfikatem - posiada EcoCert. Nie jest go łatwo zdobyć. Kupiłam go w Rossmanie kosztował ok. 27 zł. więc cena przyzwoita. Pojemność 50 ml. Pierwsze co rzuca się w oczy to wielkie pudełko papierowe w środku mały słoiczek, a jak popatrzy się pod światło to tylko połowa słoiczka jest zajęta przez krem. Oczywiście jest 50 ml ale mnie takie zabiegi marketingowe trochę bawią i w sumie szkoda plastiku.

            Skład jest świetny, same naturalne składniki, certyfikat świadczy o ich jakości. Jednak krem ma też trochę wad. Pierwsza to zapach ( pachnie tak papierowo / plastikowo - to podobno zapach makadamia ).
Druga wada przynajmniej dla mnie to uczucie na twarzy po jego nałożeniu - ma się wrażenie, że na twarzy pozostał tłusty film. Mnie krem na razie nie zapchał ale nakładam go tylko na noc ( teoretycznie jest na dzień i na noc ) jednak jak dla mnie jest za treściwy. Mam tłustą cerę więc używam go co drugi dzień na noc ( na przemian z lżejszym kremem ). Od kiedy go użyłam kilka razy miałam niespodziankę koło nosa ( ale wtedy próbowałam go używać jeszcze na dzień ). To było zdecydowanie za dużo. Na dekolt i szyje jest idealny i na dzień i na noc. ( Po miesiącu stwierdzam, że nie jest dobry na dekolt - wysypało mnie pierwszy raz od nie pamiętnych czasów na dekolcie )


Mamie kupiłam wersje 50 + z groszkiem. Pomimo, że mama ma suchą skórę też ma odczucie tej tłustej powłoki. Trwa to tylko minutę, dwie ale jest to średnio przyjemne.

Podsumowując krem nie jest zły ale też mnie nie zachwycił. Plusem jest dobry skład, certyfikaty, cena.
Minusami jest zapach, dziwne uczucie tłustości, zapychanie ( przy używaniu na dzień i noc ).

Najlepszy będzie do suchej skóry i to i tak raczej tylko na noc. Do mieszanej lub tłustej jak moja co drugi, trzeci dzień na noc.

Więcej jednak go nie kupię. Nie polecam do tłustej cery.
2 komentarze:

  1. o, nie znam, szkoda, że zapycha, bo bym wypróbowała:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy suchej twarzy można zaryzykować, przy mieszanej już nie ma sensu.

    OdpowiedzUsuń