niedziela, 9 czerwca 2013

Ewa Chodakowska i odchudzanie

 Witajcie :) Dziś nie o kosmetykach ale o ćwiczeniach i odchudzaniu. Chciałabym się z Wami podzielić moim doświadczeniem. Nie mam nadwagi ale moje uda i brzuch mogłyby wyglądać lepiej oraz chcę wzmocnić kondycje. Na początek kupiłam płytę Ewy Chodakowskiej. To osoba bardzo pozytywna i uśmiechnięta.


Ale niestety nie będę z nią ćwiczyć. Skalpel II, dałam radę prawie ze wszystkim ale niestety jest wada tego treningu. Kolana. Może z racji wieku, może z racji osłabionych kolan ( rodzinna przypadłość ) ale ten trening bardzo mocno obciąża kolona, które zaczynają mnie boleć i to bardzo mocno. Wykańcza mnie, a raczej moje kolana wstawanie z krzesła po kilkanaście razy. Potem tak samo tylko należy wstać na jednej nodze. Super, ale nie dla moich kolan.

Dlatego rezygnuję, ale nie z ćwiczeń. Kupiłam inną płytkę trochę w ciemno i jak dla mnie jest lepsza. Oczywiście nie daje rady ze wszystkim ( pompki to moja zmora ) ale nie obciąża tak kolan. Jestem zadowolona :)


Aby się nie nudzić kupiłam też kolekcję 5-ciu płyt - Piękne ciało bez wysiłku. Oczywiście to bez wysiłku to hasło reklamowe. No chyba, że będzie się ten trening tylko oglądać.

Kolekcja zawiera pięć płyt :

Płaski brzuch  bez wysiłku
Szczupłe uda  bez wysiłku
Szczupła Sylwetka  bez wysiłku
Cardio
Stretching od stóp do głów

Kiedy do mnie przyjdzie i co nieco poćwiczę dam Wam znać czy ćwiczenia są fajne. Mam zamiar codziennie ćwiczyć inny trening, a siódmego dnia odpoczywać :)

Ostatnio na pewnym blogu ( przez facebooka ) była możliwość otrzymania chusteczek Cleanic Deo ( Soft i Fresh ) postanowiłam skorzystać z okazji i udało się mi je otrzymać. Jest to dezodorant w chusteczce. Wydają się być ciekawe np. na wycieczkę. Na pewno dam znać co o nich sadzę kiedy je przetestuje.6 komentarzy:

 1. Nie miałam tego programu Ewy.Dotychczas ćwiczyłam tylko pierwszy skalpel.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie ćwiczyłam nigdy tak, raz robiłam abs 8 minut z YT, z takim starym programem, ale to tyle ;p
  fajnie by tak zeszczupleć, zazdroszczę samozaparcia, powodzenia w ćwiczeniach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki , postaram się. Od kiedy się ruszam lepiej się czuje. Na początku miałam lenia ale teraz mam więcej energii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Treningi ciekawe, ale ja to nie znoszę ćwiczeń w pomieszczeniach, strasznie mnie nudzą na dłuższą metę. A z tymi kolanami, mam tak samo, i za mało glukozaminy ("suplementuję" sobie). Za to chodzę po górach i mam trening. :-) Jedyny poza pływaniem, który sprawia mi przyjemność. Powodzenia i wytrwałości w treningu. Ruch jest konieczny, bo inaczej ewolucyjnie zrośniemy się z krzesłami :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ewka podbija serca polskich blogerek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam ćwiczyć z Ewą :)

  OdpowiedzUsuń