sobota, 4 stycznia 2014

LaciBios Femina Protecta - Płyn do higieny intymnej

Poszukując kosmetyków bez SLS i PEG znalazłam płyn do higieny intymnej bez tych składników. 
Jego pH to tylko 3,5 i nie zawiera SLS, SLES i PEG.


Używałam zazwyczaj produktów Ziajki albo Lactacyd ( nie przypadł mi do gustu, mnie osobiście podrażnia ). A te produkty zawierają SLS.

LaciBios Femina Protecta skusiła mnie składem. Produkt jest przeźroczysty i gęsty. Jest dość wydajny ( starcza na ok. 1,5 miesiąca użytkowania ). Zapach jest bardzo delikatny, produkt bardzo delikatnie się pieni.

Ma ładne smukłe opakowanie z pompką, która niestety potrafi się zatkać ( ale łatwo ją odetkać ). Natomiast pompka działa bez zarzutu i nie zacina się.

Jak na razie to mój ulubiony płyn do higieny intymnej. Nie podrażnia, spełnia swoje funkcje bez zarzutu i nie zawiera SLS. Kupuję go regularnie od kilku miesięcy.

Skład : Aqua, Cocamidopropyl Betaine, C08-14 Alkylpolyglucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Chlorhexidine Digluconate, Calendula Officinalis Flower Extract, Panthenol, Allantoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride.


Chlorhexidine Digluconate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone są to substancje konserwujące, które psują trochę dobre wrażenie jeśli chodzi o skład. Ale i tak skład produktu jest bardzo dobry bo nie zawiera SLS, SLES i PEG. Nie znalazłam jak na razie innego płynu do higieny intymnej bez tego składnika.

Cena to ok. 10 zł za 150 ml, tylko w Aptekach. Produkt nie był testowany na zwierzętach.

Występuje jeszcze wersja Pregna w różowym opakowaniu dla kobiet w ciąży. 

2 komentarze: