czwartek, 10 stycznia 2013

Dezodorant NUXE BODY i NUXE MEN

             Antyperspiranty posiadają w swoim składzie sole aluminium. Aluminium zapobiega poceniu ale  ma złą sławę. Wiadomo, że lepiej nie stosować aluminiowych garnków czy foli spożywczej bo aluminium reaguje z żywnością. Teoretycznie Aluminum w antyperspirancie nie powinno przejść przez barierę naskórka i kumulować się w organizmie ale czy możemy być na 100 % pewni. Postanowiłam więc wypróbować trochę dezodorantów bez soli aluminium. Na zasadzie jak się da zdrowiej i bezpieczniej, a nic nie tracę to czemu nie.


         Na pierwszy ogień poszły dezodoranty firmy Nuxe. Dezodorant Nuxe Body ( używam ja ), a Nuxe Men ( mąż ). Oba bardzo ładnie pachną, używa się ich wygodnie ( kulka nie zacina się ).


              Oba dezodoranty obiecują długotrwałe działanie, męski obiecuje nawet świeżość do 24 godzin.

Nie spodziewałam się po nich zatrzymania pocenia ( nie jest to ich zadanie ani rola ) ale spodziewałam się odświeżenia i braku brzydkiego zapachu. Niestety oba dezodoranty nie spełniły swoich obietnic. A mamy przecież zimę. Świeżość najwyżej 4 godziny po tym czasie wypadałoby iść się umyć i nałożyć dezodorant raz jeszcze ( co w pracy jest raczej trudne ) Cieszy brak soli aluminium, ale niestety co z tego skoro nie działa chociaż tych 8-9 godzin. Już niedługo skończą się i będę nadal poszukiwać. Może ktoś z Was znalazł już idealny dezodorant bez soli aluminium ? Jeśli tak proszę podpowiedzcie co spróbować kolejnym razem.

Nuxe niestety nie polecam.

Składy :2 komentarze:

  1. Ha, dezodoranty to ogółem problem. Przez pewien czas używałam ałunu (naturalny minerał zwężający pory i odkażający), ale później coś się stało i przestał na mnie działać - aktualnie mam jakiś dezodorant z serii Old Spice (zawiera aluminium), ale wreszcie jestem dość zadowolona. Myślę, że nie ma też co przesadzać - ograniczenie powierzchni pocenia się o pachy nie ma większego znaczenia dla termoregulacji organizmu, a co do soli aluminium - nie ma potwierdzeń naukowych co do ich złego wpływu na zdrowie. Podobno dezodorant Vichy nie zawiera aluminium, więc zawsze możesz spróbować poprosić o jakąś próbkę, czy coś... :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ograniczeniem powierzchni pocenia nie przejmuje się wcale, bardziej przejmuje się aluminium. Co do potwierdzeń naukowych, zawsze nie ma, potem są, potem odwołują itd. Old Spice ? a jest damska wersja bo Old Spice to mój tata używał jak byłam mała ( lubię ten zapach ). Vichy poszukam :) O Ałunie czytałam ale jakoś mnie nie przekonał.

    OdpowiedzUsuń